Kuidas osaleda 2021. aasta käsitööõllede pruulimisvõistlusel?

Hea hobipruulija! Too kodus pruulitud käsitööõlled võistlustulle ja osale neljandat korda toimuval käsitööõllede pruulimisvõistlusel! NB! Tegemist on ainult hobipruulijatele mõeldud võistlusega, kus ametlikud õlletootjad ja pruulikojad osaleda ei saa.
Kuidas osaleda?
1) Pane õlu kodus hakkama!
Aeg alustada retsepti koostamise ja õlleteo ettevalmistustega. Või äkki on Sul juba mõni õlu eelmisest hooajast olemas, mis võistlusele sobiks? Pane tähele, et sel aastal on konkursil ka vanemate õllede võistlusklass. Lähema info leiad allpool.
2) Iga osaleja saab osaleda igas võistlusklassis ühe võistlustööga.
Võistlusklasse on kolm: kerged (alkoholisisaldus kuni 7%), kanged (alkoholisisaldus vähemalt 7%) õlled ja uue kategooriana õlled vanuses vähemalt 2 aastat.
Kui õlle kangus jääb täpselt piiri peale, siis on Sul õigus otsustada, kumba võistlusklassi oma õlle esitad. Kui esitad kaks võistlustööd, mille kangus jääb piiri peale, siis veendu, et tööd ei satuks samasse kategooriasse.
Esimest korda õllekonkursi ajaloos ootab žürii hindamiseks ka vanemaid õllesid, mis valminud vähemalt 2 aastat tagasi ehk valmimisaasta peab olema 2019 või varem. Vanemate õllede klassis on lubatud esitada võistlustöid, mis osalenud varasematel EVPL hobipruulijate käsitööõlle konkurssidel.
Korraldajal on õigus võistlusklasse muuta või kokku liita, kui see on põhjendatud. Kõik õlled peavad vastama hea pruulimise tavadele, muid piiranguid stiilidel ei ole.
3) Veendu, et võistluspudelitel on korrektsed etiketid
Kõik pudelid peavad kandma etikette, kus on välja toodud tootja (pruulmeistri nimi), õlle nimi, kangus, stiil, villimise kuupäev ja kategooria. NB! Ilma etiketita pudeleid vastu ei võeta, info peab olema etiketil, mitte näiteks korgil.
4) Tasu võistlusmaks
Pruulivõistlusel osalemise tasu on 10 eurot ühe toote kohta, mis tuleb kanda enne võistlustööde saatmist Eesti Väikepruulijate Liidu arvele: Eesti Väikepruulijate Liit, LHV Pank a/a EE937700771002359567. Selgitusse lisa: Kodupruulijate võistlus, (Sinu nimi). Prindi osalustasu kinnitav panga väljavõte ja lisa see võistlustööde juurde. Võid saata maksekorralduse ka meilile sulev@henkell-freixenet.ee, kuid seda tuleb teha enne võistlustööde ärasaatmist. NB! Võistlema pääsevad ainult õlled, mille eest on tasutud osalustasu.
5) Saada hiljemalt 1. juuniks korraldajale 6 pudelit, vanemate õllede kategooria puhul 3 pudelit.
Tallinnas saab võistlusjoogid tuua järgmistesse kohtadesse:
SIP Veini- ja õllepood, Telliskivi 62
Pruulmeistrite pood, Osmussaare tee 5/Taevakivi 1
Pruulikeskus, Maleva 2
Tartus saab tuua võistlustööd
SIP Veini- ja õllepood, Aparaaditehas Kastani 42
Pruulikeskus, Riia 130/3
Gambrinuse õllepood, Rüütli 18
Mujalt saab võistlustöid saata Omniva pakiautomaati asukohaga Ülemiste City Selver (saaja telefon 5177531). NB! Paki korralikult ja lisa pakile teade, et tegemist on kergesti puruneva kraamiga. Tervelt kohale jõudmise eest vastutab saatja.
6) Kui pudelid on teele pandud, saada e-kiri enda andmetega.
Kui pudelid on saadetud, saada korraldajale e-kiri aadressil sulev@henkell-freixenet.ee ning pane kirja enda nimi, kontakttelefon ja e-postiaadress, kuhu soovid infot.
7) Finalistid selgitab välja eelvoor, võitjad kuulutatakse välja juulis Eesti Väikepruulijate Festivalil
Käsitööõllede hindamine toimub pimesi ning hindamist viivad läbi oma ala spetsialistid. Eelvooru hindajad võivad erineda lõppvõistluse hindajatest. Eelvooru tulemused koos kommentaaridega avaldame esimesel võimalusel. Finaali tulemused ja võitjad kuulutatakse välja juulis toimuval Eesti Väikepruulijate Festivalil, pärast festivali teavitame kõiki e-kirja teel tulemustest.
NB! Tulenevalt ülemaailmsest COVID-19 levikust võivad muutuda õllekonkursi tulemuste väljakuulutamise aeg ja koht. Korraldajad jälgivad riigis üritustele kehtivaid nõudeid ja teavitavad sellest osalejaid konkursi käigus.
Lisainfo:
Eesti Väikepruulijate Liit
Sulev Lind
sulev@henkell-freixenet.ee
5177531