Pühaste pruulikoja õlu valiti rahvusvahelisel konkursil Tallinki laevaõlleks
Eesti suurimate väiketootjate hulka kuuluv Pühaste pruulikoda võitis rahvusvahelise konkursi, millega otsiti Tallinki laevadele laevaõlut. Võistlusel osales 14 pruulikoda Eestist, Soomest, Rootsist ja Suurbritanniast, ühtekokku 40 erineva õllega.
Pühaste Pruulikoja asutaja ja peapruulmeistri Eero Manderi sõnul on tegu järjekordse näitega sellest, et nn käsitööõllekultuuri edendavad Eesti väiketootjad suunavad inimesi alkoholi tarbides eelistama koguse asemel maitset. “Meenutame kasvõi seda, et tänavuse Viljandi Pärimusmuusika festivali õlleletid katavad ju samuti väiketootjad ning ka nimelise “Folgi õlle” valmistaja valiti väiketootjate hulgast,” lisas Mander.
“Ka suured lennu- ja laevakompaniid liiguvad oma pardaõllede ja brändide valikul mahult maitsele. Tehakse teadlik valik, et mahult rahateenimise asemel pakkuda klientidele maitseelamusi. Võtame kasvõi lennufirma SAS, mille pardaõlled on näiteks kõik Taani käsitööõllede tootjalt Mikkellerilt,” tõi Pühaste peapruulmeister ühe näite.
Tallinki pardaõllede žürii moodustati Tallinki enda töötajatest ning ametlikud laevaõlled valiti välja pimedegustatsiooni käigus. Nii sai uueks laevaporteriks Pühaste pruulikoja „Lighthouse“ porter (5,8%), mis võrreldes on tavapäraste kaheksaprotsendiliste porteritega on märksa lahjem, ent seevastu äärmiselt siidise tekstuuri ja intensiivse maitsebuketiga, millele annavad sügavust kakao ja vanilje. Manderi sõnul kasutab Pühaste pruulikoda võimalusel ökomärgisega tooteid. Nii näiteks jõuab vanill õlle sisse Madagascarilt, kakaooad Peruust, rosinad Usbekistanist jne.
Ka Tallinki kolmekümnenda sünnipäeva puhul valminud eripruul tuleb Eesti väiketootjalt – Purtse pruulikojast. Seevastu heledate õllede kategooria võitsid rootslased Nils Oscar pruulikoja orgaanilise õllega. “Uutele laevaõlledele üleminek algas sel kuul ja kuu lõpuks peaks meie andmetel olema kõik laevad uue pardaõllega täidetud,” lisas Pühaste peapruulmeister.
Pühaste kuulub Eesti Väikepruulijate Liitu, mis on loodud 2013. aastal eesmärgiga edendada Eesti kästiööõlle, -veini ja -siidritootmise kultuuri ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.