Väikepruulija rokifestival toob Lõuna-Eestisse rahvusvahelise bändi- ja joogivaliku
Eesti Väikepruulijate Liitu kuuluva väikepruulija Käbliku poolt korraldatav raskemuusika ja käsitööõlle festival “Beer Camp & Rock’N’Roll” toob 18.-21. juulil Põlvamaale esinejaid nii Itaaliast kui ka Lätist. Lisaks Eesti parimate pruulikodade toodangule saab maitsta joogivalikut põnevatelt käsitööõlletootjatelt Lätist, Soomest, Rootsist, Taanist, Hispaaniast ja Islandilt.
Teist suve järjest käsitööõlut pruuliva Käbliku poolt korraldatava “Beer Camp & Rock’N’Roll” eesmärk on siduda raskemuusika käsitööõllega. Selleks on kaasatud parimad pruulikojad nii Eestist kui ka välismaalt. Ka muusikavalikus vaadatakse Eestist väljapoole, et luua üha kasvavale publikule mitmekesine elamus. Eelmisel aastal külastas Põlvamaa metsade vahel asuva Käbliku turismitalu maadel toimuvat festivali kokku üle 700 inimese.
“Tänavu avame ürituse külalistele juba 18. juulil seoses Tartus toimuva Metallica kontserdiga. Nii ei pea raskemuusika fännid vahepeal koju sõitma ja saavad teha pika nädalavahetuse, nautides muusikat, ilusat loodust ja külma käsitööõlut. Kui me suudaksime meelitada enda juurde kasvõi 1% Metallica kontserti külastajatest, oleksime festivaliga rahul,” rääkis Käbliku pruulikoja peapruulmeister Janar Karakatš.
Beer Campil esineb kokku 13 bändi Eestist ja välismaalt, kes astuvad lavale reedel ja laupäeval. Teiste seas tuuakse publiku ette Lõuna-Itaaliast pärit vali ja metsik trash-muusika viljeleja The Devils ning Lätist pärit ja rahvusvahelist tuntust kogunud 5-meheline orkester Dagamba, mis mängib sümfoonilist muusikat raskemas võtmes ja raskemat muusikat sümfoonilises võtmes, sidudes need omanäoliseks tervikuks.
Eesti esitajatest näeb publik laval 2018. aasta parima metal-albumi võitjat Talbotit, Eesti skene ekstreemsema otsa löögirusikat Goresoerdi, meie vanimat ja tugevaimat industrial metalit/rocki viljelevat ansamblit Pedigree ning mitmeid teisi. Viimasel hetkel vahetas Bourbon Sugari välja aasta alguses Eesti Muusikaauhindadel etno/folk/rahvuslik kategooria võitnud duo Puuluup. Esimest ja viimast korda kolme aasta jooksul annab live-kontserti ka kollektiiv URT, kes pärast Käbliku festivali enam laval ei esine. Rohkem infot bändide kohta leiab ürituse Facebooki lehelt.
Lisaks heale muusikale pakub käsitööõlle festival võimalust proovida erinevaid maitseid. Kohapeal voolab õllekraanidest Eesti parimate pruulikodade käsitöötoodang ning samuti on kohal ka maailmakuulsatelt tegijad nagu Einstök Islandilt ja Amager Taanist. Rootsist on esindatud metsikute hapude õllede meister Tempel pruulikoda, Hispaaniast on kohale saadetud Marina pruulikoja gluteenivabad õlled ning omajagu üllatusi pakuvad Soome Olarin Panimo ja Läti Nurme pruulikodade üllitistes. “Kindlasti tasub festivalist osa võtta, sest lisaks põnevale Eesti käsitööjookide valikule on festivalil maitseid, mida mujal Eestist ei leia,” märkis Karakatš. Ürituse pilet on võimalik lunastada Piletilevist või kohapealt.
Käbliku Lõuna-Eesti käsitööõlle ja muusikafestival annab võimaluse kõigile festivalikülastajatele, kes ei jõudnud juuni lõpus Tallinnas toimuvalt Eesti Väikepruulijate Festivalile, millest võttis osa mitutuhat huvilist ja 22 kohalikku käsitööõlle tootjat, nende seas pruulikodadena Põhjala, Pühaste, Pump Brewery, Käbliku, Lehe, Kolk, Andersons, SNCO Pruul, Õllenaut, Pöide, Pappa, Kohatu, Pihtla Õlleköök, UJH Mans Brewery, Kalamaja, Humalakoda, Sori, Purtse, Moe, Tanker, nanoPruul ja Pühajõe. Samuti olid kohal käsitöösiidri valmistajatena Siidrikoda, Peenjoogivabrik Nudist, MULL Drinks ja Peninuki, ning kaks kohalikku käsitööveini meistrit – Mamm&Frukt ja Veinivilla.
Käsitööõlle ja raskemuusika sõpradele mõeldud festivali korraldaja Käbliku kuulub Eesti Väikepruulijate Liitu, mis loodi 2013. aastal eesmärgiga edendada Eesti käsitööõlle, -veini ja -siidritootmise kultuuri ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.