Eesti parima koduveini finalistide sekka pääsesid lilledest tehtud veinid

24.05.2018
Kaheksandat korda toimuval koduveini- ja siidrikonkursil pääses nelja eelvooru tulemusel 141 võistlutöö seast finaali 19 käsitööveini ja -siidrit. Oma võistlustöödega finaali pääsenud hobipruulijaid oli kokku 6 maakonnast üle Eesti. Konkursi võitjad valitakse välja žürii ja publiku poolt 7. juulil, Eesti Väikepruulijate Festivali teisel festivalipäeval.
Konkurssi korraldava Valgejõe Veinivilla perenaine ja Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liige Tiina Kuuler tõdes, et varasema seitsme aasta jooksul pole nii kõrge keskmise hindega finaliste konkursil olnud. “Hea meel on ka selle üle, et seekord on jõudnud lõppvõistlusele mitmed juba veidi vanemad veinid, näiteks aastast 2012 ja 2014. Samuti on seekord finalistide seas pigem poolmagusad kui kuivad veinid,” kirjeldas Kuuler.
Korraldaja meeldivaks üllatuseks jõudis tänavu finaali ka kaks veini, mille tooraineteks olid lilled – roosi- ja pärnaõied. “See näitab, et hea meister oskab mistahes toorainest maitsvat ja nauditavat jooki teha,” sõnas Kuuler. Koduveini- ja siidrikonkursi finaali pääsenud hobitegijatele saab iga soovija kaasa elada ja parimate poolt oma hääle anda 6.-7. juulil toimuval Eesti Väikepruulijate Festivalil, mis leiab aset Balti Jaama Turu Õhtuväljakul ja pakub lisaks hobipruulijatele elamusi Eesti parimatelt õlle-, siidri- ja veini väiketootjatelt.
Festivali finaalis asuvad võistlustulle järgmised finalistid:
1. Õunavein muskaatpähkliga (2012). Janner Klaas, Harjumaa, Raasiku
2. Paradiis (2016). Riina Ratt, Tallinn
3. Õuna secco (2014). Ivar Porn, Lääne-Virumaa
4. Mustsõstar-mustikas (2017). Katrin Ratt, Tallinn
5. Karusmari (2017). Aave Priimets, Tallinn
6. Rabarber (2016). Katrin Ratt, Tallinn
7. Rabarberivein (2017). Eve Ventsel, Võrumaa
8. Roosiaia kuninganna (2017). Silvi Pähn, Tallinn
9. Pärnaõievein (2017). Eve Ventsel, Võrumaa
10. Põldmari mustsõstar (2017). Aave Priimets, Tallinn
11. Marjapreili (2017). Marika Soots, Valgamaa
12. Madeira laadne (2017). Riina Ratt, Tallinn
13. Al Aroonia (2014). Silvi Pähn, Tallinn
14. Vaarikas (2016). Katrin Ratt, Tallinn
15. Aroonia põldmari (2017). Aave Priimets, Tallinn
16. Pihlak (2014). Meelis Kask, Tartumaa, Rannu
17. Kirsivein. Urmas Rahuvarm, Läänemaa, Haapsalu
18. Vahuvein (2016). Riina Ratt, Tallinn
19. Rabraberi siider (2017). Ivar Porn, Lääne-Virumaa
Koduveini- ja siidrikonkursi finaalis parimaks tunnistatud hobitegijad saavad endale ise auhinna välja valida: kas siis auhinna Nordic Sugarilt, kes toetab võitja veini või siidri uue partii valmimist Valgejõe Veinivillas, või veinitundja baaskursuse Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni poolt.
Tänavu koostöös Valgejõe Veinivillaga koduveinide ja -siidrite konkurssi korraldav Eesti Väikepruulijate Liit on loodud 2013. aastal eesmärgiga jätkata ning arendada Eesti õlle-, veini- ja siidripruulimise kultuuri ja traditsioone ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.
Fotod koduveini- ja siidrikonkursi finaali pääsenud võistlustöödest: http://bit.ly/konkursi-finalistid
Koduveini- ja siidrikonkursi fännileht >>