Eesti väiketootjad koonduvad revolutsiooniks

04.07.2017
Eesti Väikepruulijate Liit võtab kasutusele väiketootja märgid. Märke on kolm erinevat – Eesti käsitööõlu, Eesti käsitöösiider ja Eesti käsitöövein. Märke hakatakse kasutama EVPL liikmete toodetel ning reklaammaterjalidel.
„Otsustasime välja töötada märgid, mis eristaksid tõelisi käsitöötooteid suurtootjate „käsitöölaadsetest“ toodetest, mida on viimasel ajal rohkelt turule toodud. Eesmärgiks on väärtustada väikeste õlle-, siidri- ja veinimeistrite loomingut ning informeerida tarbijat, milline toode kirjul kaupluseriiulil on tõeline käsitöötoode, mitte suurtööstuses valmistatud kloon“, sõnas EVPL juhatuse liige ja Põhjala pruulikoja juht Enn Parel.
Märgi kasutusõigus on EVPL liikmetel, kes järgivad oma tootmisprotsessis väiketootjate Head Tava.
Sel aastal on EVPL liikmed suurte jõududega väljas ka iga-aastasel festivalil Õllesummer – osaleb 24 väiketootjat – 22 õlle- ja 2 siidritootjat. Väiketootjad pakuvad oma käsitööõlut ja -siidrit õlletelgis nimega “Õllepalee”.
“Kui aastate jooksul on Õllesummerist kujunenud rohkem muusikafestival, siis nüüd tahavad väikepruulikojad õlle Summerile tagasi anda”, ütles EVPL juhatuse liige ja pruulikoja Tanker juht Jaanis Tammela. “Plaanime esitleda vähemalt 30 erinevat vaadiõlut, pakkudes külastajatele üldtuntud eurolaagritest oluliselt erinevaid maitseelamusi”. Kindlasti kohtab “Õllepalees” ka pruulikodade pruulmeistreid, kes heal meelel aitavad avastada uusi maitseid ja tutvustavad eri õllestiile.
Eesti Väikepruulijate Liit on 2013. aastal asutatud ühendus, mis koondab 37 ettevõtet, kes tegelevad käsitööõlle, -siidri ja -veini valmistamisega.