Hobitegijate õllevõistlusele saab jooke saata veel 10 päeva

Hobitegijate õllevõistlusele saab jooke saata veel 10 päeva
Veel viimaseid päevi saavad hobitegijad saata kodus tehtud käsitööõllesid Eesti Väikepruulijate Liidu korraldatud võistlusele, mille peaauhinnaks on võiduõlle ametlik pruul ja koduseks tootmiseks mõeldud õlletehas.

Võistluse korraldaja ja Eesti Väiikepruulijate Liidu liige Alar Tammela rõõmustab, et juba praegu on end osalejana ära märkinud kümned huvilised nii Harjumaalt, Pärnumaalt, Läänemaalt, Tartumaalt, Ida-Virumaalt ja saartelt.
“Hea meel on näha, et huviliste hulgas on nii esimesel võistlusel kogemuse saanud hobitegijaid kui ka täiesti uusi nimesid. Ootame põnevusega, milliseid maitseid tänavu võistlusele jõuab ja millised fantaasiad on suudetud kodudes pudelitesse pista,” on Tammela põnevil.
Võistluse korraldaja tuletab meelde, et tegemist on ainult hobipruulijatele mõeldud võistlusega, kus ametlikud õlletootjad ja pruulikojad osaleda ei saa. “Uue õlle hakkamapanemiseks on küll juba hilja, aga kindlasti tasub oma varasemad kodus tehtud käsitööõlled üles otsida ja need võistlusele saata. See on hea võimalus saada valdkonna ekspertidelt oma joogile professionaalne hinnang ja soovitused edaspidiseks pruulimiseks,” julgustab Tammela, kelle sõnul laekus ka eelmisel aastal võistlusele mitmeid varem valminud õllesid.
Huvilistel on vaja varuda kokku võistlustöö 6 pudelit, valida välja võistluskategooria (kuni 7% alkoholisisaldusega või kangemad joogid) ja saata oma pudelid võistlustulle. Oma osalemissoovist tuleb teavitada hiljemalt 10. juuniks aadressil https://bit.ly/2OaxKJJ .
“Kindlasti tasub kõigil pruulimishuvilistel võistlusest osa võtta, sest võiduõlle autor saab teha esikoha saanud käsitööõllest ametliku pruuli ühe Eesti Väikepruulijate Liidu liikme juures või valida auhinnaks uhke mini-õlletehase Bullet Brew 45,” räägib Tammela. Grainfather paneb kõigile 10-le finalistile välja 2l vaakumisolatsiooniga õllekannu, millega saab võtta õlut vaadist kaasa kuhu iganes. Samuti jagavad auhindu nii linnasekoda Crisp kui ka pärmitootja Fermentis ja teised võistluse toetajad.
Möödunud aastal laekus võistlusele 28 võistlustööd nii mandrilt kui saarelt. Parima hobipruulija tiitli nimel võtsid omavahel mõõtu kodus tehtud porterid ja stoudid, aga samas ka mitmed heledamad õlled, üks nisuõlu ja märzen ehk põhjakääritamisega õlu.
Hobitegijatele mõeldud käsitööõlle pruulimisvõistlust korraldav Eesti Väikepruulijate Liit on loodud 2013. aastal eesmärgiga edendada Eesti kästiööõlle, -veini ja -siidritootmise kultuuri ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas. 
Fotod 2018. aasta käsitööõlle võistluse eelvoorust, kus valiti välja finaali pääsenud tööd: https://photos.app.goo.gl/CmCoyY77QfqdTi1N9
Fotod 2018. aasta väikepruulijate festivalist, kus auhinnati parimaid käsitööõlle hobipruulijaid: https://bit.ly/2NBoXzH
Lisainfo:
Eesti Väikepruulijate Liit
meedia@evpl.ee
Tel: 512 1131