Käsitööõlle pruulimisvõistlus kutsub hobitegijaid: aeg on võistlusõlu käima panna!

Eesti Väikepruulijate Liit kuulutab välja traditsioonilise käsitööõlle pruulimisvõistluse, mille raames selgitatakse välja Eesti hobitegijate parimad õlled. Võitjad kuulutatakse välja Eesti Väikepruulijate Festivalil, mis toimub 3.–4. juulil. 
Käsitööõllede pruulimisvõistlus toimub tänavu kolmandat korda. Võistluse korraldaja Sulev Linnu sõnul on konkursi tase iga aastaga tugevamaks läinud ning tal on hea meel näha, et käsitööõllede kultuur Eestis edeneb. “Julgustan kõiki kodupruulijaid end proovile panema ja oma töid konkursile tooma. Paljud tänased käsitööõllede pruulikojad on alustanud just kodus pruulimisest,” ütles Lind. 
Lind soovitab käsitööõllehuvilistel alustada ettevalmistustega juba praegu. ”Tasub üle vaadata, kas on midagi sobivat võistluseks juba olemas või mõni hea õlleretsept mõtteis mõlkumas. Retseptide koostamise ja pruulimise planeerimisega võiks juba pihta hakata, sest keerulisemate õllede pruulimine võib võtta mitu kuud aega,” selgitas Lind. “Mai lõpuks tuleb esitada hindamiseks igast võistlusõllest kuus pudelit.” 
Linnu sõnul on käsitööõlle võistlus hea võimalus katsetada ja huvitavaid maitseid kokku sobitada ning teiste pruulijatega võistlustulle minna. “Kodupruulijad on kindlasti kursis, kust saab kõik vajaliku hankida – kohalikest pruulipoodidest või ka veebipoodidest. Tuleb vaid panna fantaasia tööle ja töötada välja põnev retsept, mis iseloomustaks enda maitse-eelistusi,” jagas Lind soovitusi. 
Eelmisel aastal osales võistlusel 34 kodupruulijat ning esitati 44 võistlustööd. Parimaks hobitegija õlleks kuulutati Aare Laanmetsa DoppelBock “Ükssarv John”, mis sai kiita täidlase tumeda karamelli ja leivakooriku maitse eest, mis oli kohtunike hinnangul stiilipuhtalt tasakaalus. Võitja sai auhinnaks ametliku 2000-liitrise pruuli oma võiduõllest. Lahjemate ehk alla 7% kangusega õllede kategoorias tunnistati parimaks Tarmo Tederi kuusevõrsetega pruulitud käsitööõlu “Metsaline”.
Sel aastal on samuti kaks võistlusklassi: kuni 7% alkoholisisaldusega õlled ja üle 7% alkoholisisaldusega õlled. Osalemiseks tuleb 31. maiks esitada kuus pudelit toodet.
Vaata täpsemalt, kuidas konkursil osaleda>>
Fotod 2019. aasta käsitööõlle pruulimisvõitluse võitjate väljakuulutamisest>>