Käsitööõlle pruulimisvõistlus kutsub hobitegijaid: pane õlu käima ja osale võistlusel

17.12.2018
Käsitööõlle pruulimisvõistlus kutsub hobitegijaid: pane õlu käima ja osale võistlusel
Nüüd on kõigil hobipruulijatel võimalus alustada koduse käsitööõlle valmistamist, sest Eesti Väikepruulijate Liit kuulutab välja käsitööõlle pruulimisvõistluse, mille parimad selguvad 29. juunil peetaval Eesti Väikepruulijate Festivalil.
Hobitegijatele mõeldud käsitööõlle võistluse korraldaja ja Eesti Väikepruulijate Liidu liige Alar Tammela selgitab, et kuna keerulisemate õllede pruulimine võib võtta aega ka kuni 6 kuud, tasub tõsistel käsitööõlle huvilistel juba täna ettevalmistustega pihta hakata.
Võistluse eesmärk on tõsta käsitööõllede kultuuri ning pakkuda erinevaid maitseelamusi. “Tahame julgustada kõiki kodus pruulimisega tegelevaid hobitegijaid ennast proovile panema ja oma jooke ning maitseid laiemalt tutvustama,” selgitas Tammela ning lisas, et ka paljud tänased liidu liikmed ja professionaalsed käsitööõlle meistrid on alustanud just kodupruulijatena.
Eesti käsitööõlle kultuur on Tammela sõnul viimaste aastate jooksul tempokalt edasi arenenud ning toonud käsitööõlle turule palju uusi tegijaid, kes on rikastanud õllemaastikku sadade uute maitsetega. “Samas näitas eelmisel aastal esimest korda hobitegijatele korraldatud võistlus, et ka kodus valmib erakordselt põneva maitsega õllesid,” lisas ta. Nii jõudsid võistlustulle porterid ja eri tüüpi stoudid – kirsi, mustika, kohvi, imperial ja russian imperial tüüpi jõulise maitsega tumedad õlled – aga ka mitmed heledamad õlled, üks nisuõlu ja märzen ehk põhjakääritamisega õlu.
Tammela soovitab käsitööõlle huvilistel juba täna õllede ettevalmistamisega pihta hakata ning anda teada oma huvist osaleda suvisel võistlusel. “Kindlasti tasub hobitegijatel planeerida pruulimist juba praegu nii, et juuni alguseks oleks igast võistlusõllest võimalik 6 pudelit žüriile hindamiseks tuua. Samuti tasuks kõigil, kes võistluse vastu huvi tunnevad, endast märku anda, et saaksime jagada jooksvalt infot võistlusega seotud reeglite, kategooriate, auhindade ja tähtaegade kohta,” selgitas Tammela ja julgustas kõiki huvilisi ennast proovile panema. Võistluse parimad kuulutatakse välja 29. juunil Eesti Väikepruulijate Festivalil, mis toimub Tallinnas Balti Jaama Turu õhtuväljakul.
Kõigil, kes hobikorras käsitööõlut valmistavad ja võistluse kohta rohkem infot soovivad, palub Eesti Väikepruulijate Liit endast teada anda aadressil info@evpl.ee.
Möödunud suvel valiti parimad hobipruulijad välja 28 võistlustöö põhjal. Esimest korda toimunud võistlusel sai esikoha pikka aega tegutsenud tuntud Eesti kodupruulija, Pärnust pärit Margo Samorokov, kelle auhinnaks oli koduseks õlletegemiseks mõeldud uhke Bullet Brew mini-õlletehas. Samorokovi õlle “18:1” stiiliks oli Imperial Porter, mille kanguseks 12% ja ning mida autor maitsestas kirssidega – ühe 0,33 liitrise pudeli kohta kulus mehel õlle valmistamiseks koguni 100 grammi kirsse.
Hobitegijatele mõeldud käsitööõlle pruulimisvõistlust korraldav Eesti Väikepruulijate Liit on loodud 2013. aastal eesmärgiga jätkata ning arendada Eesti õlle-, veini- ja siidripruulimise kultuuri ja traditsioone ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.
Fotod 2018. aasta käsitööõlle võistluse eelvoorust, kus valiti välja finaali pääsenud tööd >> 
Fotod 2018. aasta väikepruulijate festivalist, kus auhinnati parimaid käsitööõlle hobipruulijaid >>
Liitu kindlasti ka võistluse fännilehega Facebookis >>
Jälgi Eesti Väikepruulijate Festivaliga seotud uudiseid ürituse fännilehelt >>