Kuidas osaleda 2020. aasta käsitööõllede pruulimisvõistlusel?

Hea hobipruulija! Too kodus pruulitud käsitööõlled võistlustulle ja osale kolmandat korda toimuval käsitööõllede pruulimisvõistlusel! NB! Tegemist on ainult hobipruulijatele mõeldud võistlusega, kus ametlikud õlletootjad ja pruulikojad osaleda ei saa.


Kuidas osaleda?

1) Pane õlu kodus hakkama!

Või äkki on Sul juba mõni õlu eelmisest hooajast olemas, mis võistlusele sobiks?

2) Iga osaleja saab osaleda igas võistlusklassis ühe võistlustööga.

Võistlusklasse on kaks – kerged (alkoholisisaldus kuni 7%) ja rasked (alkoholisisaldus vähemalt 7%) õlled.
Kui õlle kangus jääb täpselt piiri peale, siis on Sul õigus otsustada, kumba võistlusklassi oma õlle esitad. Kui esitad kaks võistlustööd, mille kangus jääb piiri peale, siis veendu, et tööd ei satuks samassse kategooriasse.
Korraldajal on õigus võistlusklasse muuta või kokku liita, kui see on põhjendatud. Kõik õlled peavad vastama hea pruulimise tavadele, muid piiranguid stiilidel ei ole.

3) Sildista oma võistluspudelid!

Kõik pudelid peavad olema sildistatud. Sildil peab olema välja toodud tootja (pruulmeistri nimi), õlle nimi, kangus, stiil, villimise kuupäev ja kategooria. NB! Ilma sildita pudeleid vastu ei võeta, info peab olema sildil, mitte näiteks korgil.

4) Saada hiljemalt 31. maiks korraldajale 6 pudelit õlut.

Tallinnas saab võistlusjoogid tuua SIP Veini- ja õllepoodi aadressil Telliskivi 6 või Pruulmeistrite poodi aadressil Töökoja 1. Tartus saab tuua võistlustööd SIP Veini- ja õllepoodi Aparaaditehases aadressil Kastani 42. Mujalt saab võistlustöid saata Omniva pakiautomaati asukohaga Ülemiste City Selver (saaja telefon 5177531). NB! Paki korralikult ja lisa pakile teade, et tegemist on kergesti puruneva kraamiga. Tervelt kohale jõudmise eest vastutab saatja.

5) Kui pudelid on teele pandud, saada e-kiri enda andmetega.

Kui pudelid on saadetud, saada korraldajale e-kiri aadressil sulev@henkell-freixenet.ee ning pane kirja enda nimi, kontakttelefon ja e-postiaadress, kuhu soovid infot.

6) Tasu võistlusmaks!

Pruulivõistlusel osalemise tasu on 10 eurot ühe toote kohta, mis peab olema kantud hiljemalt 31. maiks Eesti Väikepruulijate Liidu arvele: Eesti Väikepruulijate Liit, LHV Pank a/a EE937700771002359567. Selgitusse lisa: Kodupruulijate võistlus, (Sinu nimi). NB! Võistlema pääsevad ainult õlled, mille eest on tasutud osalustasu.

7) Oota juunis toimuvate eelvoorude tulemusi.

Käsitööõllede hindamine toimub pimesi ning hindamist viivad läbi oma ala spetsialistid. Eelvoorudes võivad hindajad erineda lõppvõistluse hindajatest. Eelvoorude tulemused koos kommentaaridega avaldame esimesel võimalusel. Finaali tulemused avaldatakse festivalil ja pärast festivali teavitame kõiki e-kirja teel tulemustest.

8) Ole valmis autasustamiseks!

Käsitööõlle pruulimisvõistluse autasustamine toimub Eesti Väikepruulijate Festivalil 3.-4. juulil. Parimatele kodustele hobipruulijatele panevad auhindu välja pruulimistarvikutega tegelevad ettevõtted ja teised Eesti Väikepruulijate Liidu koostööpartnerid.

9) Tule tutvusta enda võistlustoodet Eesti Väikepruulijate Festivalil!

Kõik osalejad saavad soovi korral tutvustada oma võistlustoodet Eesti Väikepruulijate Festivalil, mis toimub 3.-4. juulil. Soovist anna teada e-kirja teel sulev@henkell-freixenet.ee 15. juuniks.
 
Lisainfo:
Eesti Väikepruulijate Liit
Sulev Lind
sulev@henkell-freixenet.ee
5177531