Kuidas osaleda käsitööõllede pruulimisvõistlusel?

Hea hobipruulija! Tule too oma kodus pruulitud käsitööõlled võistlustulle ja osale Eesti esimesel käsitööõllede pruulimisvõistlusel! NB! Tegemist on ainult hobipruulijatele mõeldud võistlusega, kus ametlikud õlletootjad ja pruulikojad osaleda ei saa.

Kuidas osaleda?

1. Pane õlu kodus hakkama! Või äkki on Sul juba mõni õlu eelmisest hooajast olemas, mis võistlusele sobiks?
2. Vali välja, kas kandideerid kergete (alkoholisisaldus kuni 7%) või raskete (alkoholisisaldus vähemalt 7%) õllede kategoorias!
Kui õlle kangus jääb täpselt piiri peale, siis jääb Sul õigus otsustada, kumba võistlusklassi oma oma õlle esitad. Korraldajale jääb õigus võistlusklasse muuta/juurde teha/kokku panna kui see on põhjendatud. Kõik õlled peavad vastama hea pruulimise tavadele (palun vaata Eesti Väikepruulijate Liidu Hea Tava üle veebilehelt www.evpl.ee), muid piiranguid stiilidel ei ole. Iga osaleja saab osaleda ainult ühes võistlusklassis.
3. Anna teada oma osalemissoovist ajavahemikul 1. – 20. juuni e-mailile info@evpl.ee!
Sel ajal peavad jõudma korraldajani 6 pudelit õlut. Õlled kogutakse alates juuni algusest Lehe Pruulikotta – Keila, Paldiski mnt 21. (kontakt Gristel Tali, 52 89 074). Võid need ise kohale tuua või kulleriga saata.
4. Sildista oma võistluspudelid ja saada ära!
Kõik pudelid peavad olema sildistatud. Sildil peab olema välja toodud tootja (pruulmeistri nimi), õlle nimi, kangus, stiil, villimise kuupäev. NB! Ilma sildita pudeleid vastu ei võeta, info peab olema sildil, mitte näiteks korgil (Westvleteren).
5. Tasu võistlusmaks!
Pruulivõistlusel osalemise tasu on 10 eurot, mis peab olema kantud hiljemalt 20. juuniks Väikepruulijate Liidu arvele: Eesti Väikepruulijate Liit, LHV Pank a/a EE937700771002359567. Selgitusse lisa: Kodupruulijate võistlus, (Sinu nimi). NB! Võistlema pääsevad ainult õlled, mille eest on tasutud osalustasu.
6. Oota eelvoorude tulemusi
Käsitööõllede hindamine toimub pimesi ning hindamist viivad läbi oma ala spetsialistid. Konkreetsed nimed avaldame vahetult enne hindamist. Nädala jooksul enne lõppvõistlust toimuvad eelvoorud, kus selgitatakse välja mõlema klassi kuni 15 parimat õlut, mis jõuavad lõppvõistlusele. NB! Eelvoorudes võivad hindajad erineda lõppvõistluse hindajatest. Eelvoorude tulemused koos kommentaaridega avaldame sama päeva õhtuks.
NB2! Lisaks ametlikele hindajatele saab lõppvõistlusel oma lemmiku valida ka rahvažürii
7. Ole valmis finaalürituseks!
Käsitööõlle pruulimisvõistluse finaal toimub Eesti Väikepruulijate Festivalil 6.-7.juulil. Parimatele kodustele hobipruulijale on peaauhinna pannud välja Pruulmeistrid, kes tunnustab võitjat Bullet Brew 45 mini-õlletehasega. Eritunnustuse pälvib ka rahva lemmik. Lisaks Pruulmeistritele jagavad parimatele auhindu ka Eesti Baarmenide Assotsiatsioon ja restoran Platz – toetajate nimekiri täieneb!
Kohtumiseni Eesti esimesel käsitööõllede pruulimisvõistlusel!
Tutvu võistluse fännilehega >>
Lisainfo:
Eesti Väikepruulijate Liit
Juks Ojaperv
juksojaperv@gmail.com
56 223 531