Kuidas osaleda koduveini ja -siidrikonkursil?

Kui oled hobitegija, kel on kodus põnevate maitsetega isetehtud koduveine või -siidreid, siis kutsume Sind osalema Eesti Väikepruulijate Liidu ja Valgejõe Veinivilla poolt korraldatavale koduveini ja -siidri konkursile!

Kuidas osaleda?

1. Vali välja kodus tehtud veinid ja siidrid, mille soovid konkursile saata. Võistlustööd peavad jõudma korraldajateni hiljemalt 21. aprilliks 2018. NB! Pea meeles, et konkurss on mõeldud hobitegijatele ja ametlikud veini- ja siidritootjad sellel osaleda ei saa.
2. Jälgi, et Sinu võistlustöö vastaks konkursi tingimustele – pudelite minimaalne suurus peab olema 0,5 liitrit – soovitatavalt võiks olla kasutusel traditsiooniline veini- või šampusepudel.
3. Sildista võistlustöö pudelid!
Sildil peab olema kirjas:

  • valmistamise aasta (aastanumber, mille päikese all viljad valmisid, mitte pudeldamise aasta);
  • veini või siidri nimi, veini või siidrikoja, veinisarja vms. nimi. Kohustuslik on märkida sildile tooraine, mitme eri tooraine puhul märkida järjekorras vastavalt osakaalule, alustades suurimast. Võimalusel märkida toote kangus;
  • veini kategooria: valge kuiv, valge poolkuiv/poolmagus, valge dessert, punane kuiv, punane poolkuiv/poolmagus, punane dessert, vahuvein, siider.

4. Paki võistluse jaoks pappkasti 2 pudelit.
Igat konkursile esitatavat veini või siidrit peab olema 2 pudelit, mis peaksid olema pakitud pappkasti. Ühes kastis võib olla mitu erinevat konkursil osalevat sama valmistaja veini või siidrit.
Pappkasti pakitud pudelid saata postiga aadressil OÜ Veinivilla, nõudmiseni, Nõmme Postkontor, Jaama 1, Tallinn, 11621.
5. Märgi konkursitööde juurde valmistaja kontaktandmed.
Iga erineva veini või siidri (mitte pudeli) kohta peab kastis leiduma eraldi ümbrik, mis sisaldab täpsemat informatsiooni joogi enda ja selle valmistaja kohta (nimi, aadress, meiliaadress, telefoninumber). Ümbrikul peab olema sama nimi, mis pudelil.
6. Tasu osalustasu.
Konkursil osalemiseks on vaja pangaülekannet tõendavat dokumenti. Iga konkursitööga (ehk konkreetse veini/siidri mitte iga üksiku pudeliga) osalemiseks tuleb tasuda võistlusmaksuna 10 eurot. Ülekanne tuleb teha järgmiselt:: OÜ Veinivilla Swedbank a/a EE462200221049269209 Selgitusse lisa: Konkurss, (Sinu nimi), 1 (2-n) veini/siidri osavõtt. Pangaülekande maksetõendi võib saata aadressile info@veinivilla.ee. Võistlema pääsevad ainult veinid ja siidrid, mille eest on tasutud osalustasu.
7. Oota eelvooruda ja finaalvooru tulemusi!
Eelvoorus osalevad kõik korrektselt vormistatud veinid ja siidrid. Eelvoorudes, mis toimuvad aprillis ja mais, viiakse läbi pimedegustatsioon, vastavalt pudelil leiduvale infole. Konkursi žüriisse kuuluvad nii veiniasjatundjad kui mitteprofessionaalid, kes valivad välja finaali pääsenud veinid ja siidrid. Finaalvooru jõudmisest antakse igale veini- ja siidrimeistrile eraldi teada. Samuti saab iga pruulmeister hiljem spetsiaalsest hindamiskeskkonnast lugeda žürii arvustusi oma veinide ja siidrite kohta.
Konkursi parimad tööd kuulutatakse välja Eesti Väikepruulijate Festivalil 6.-7.juulil 2018. Parimatele kodustele hobitegijatele on pandud välja mitmed auhinnad.
Kõigil veini- ja siidrimeistritel, kes võistlusel osaleda soovivad või rohkem infot otsivad, palub Eesti Väikepruulijate Liit endast teada anda aadressil info@evpl.ee.
Edu konkursil!
Tutvu konkursi fännilehega >>
Lisainfo:
Eesti Väikepruulijate Liit ja Valgejõe Veinivilla
Tiina Kuuler
info@evpl.ee
5087222