Kümnendat korda selguvad Eesti parim koduvein ja -siider

Eesti Väikepruulijate Liidu ja Veinivilla koduveini- ja siidrikonkurss 2020 saab punkti 18. augustil, mil pidulikul autasustamisel kuulutatakse välja võitjad. Konkursi 10. toimumisaasta tähistamiseks valitakse seekord kõigi varasemate aastate parimate hulgast ka Aastate Vein.
Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liige ja koduveini konkursi eestvedaja Tiina Kuuler tõdes, et koroonaviirus pani ka pikkade traditsioonidega konkurssi oma plaane muutma. “Varasematel aastatel oleme võistluse finaali ja autasustamise viinud läbi Eesti Väikepruulijate Festivalil, kuid juba kevadel nägime, et peame konkursi korralduses muudatusi tegema. Pikendasime veinide ja siidrite saatmise tähtaega, edasi lükkusid eelvoorud ja finaal,” rääkis konkursi korraldaja. “Võitjad valis 29. juulil toimunud finaalis välja ekspertidest koosnev žürii.”
Sel aastal osales konkursil 54 veini 25 autori veinikeldritest. “Kõige rohkem laekus sõstraveine – 13. Ootamatult vähe oli õunaveine, vaid 10,” ütles Kuuler. Ta lisas võistluse iseloomustamiseks, et sel korral torkas silma ka rabarberi kui tooraine vähene kasutamine. “See-eest saadeti üsna mitu rukki- ja viinamarjaveini.”
Siidrite ja vahuveinide osakaal jäi sel aastal väikseks, kokku saadeti vaid kolm jooki. “Kindlasti mõjutas kevadine eriolukord ka tänavuaastast osavõttu, sest inimestel olid omad mured. Sellest hoolimata on hea meel, et meie konkurss siiski toimus ja saame ka sel aastal tutvustada Eestis valminud koduveine. Ümmarguse sünnipäeva äramärkimiseks valis žürii seekord kõigi varasemate võistluste auhinnatud veinide hulgast välja ühe enimmeeldinud joogi, mis saab nimetuse Aastate Vein,” kinnitas Tiina Kuuler.
10.  koduveini- ja siidrikonkursi võitjate väljakuulutamine ja auhindade üleandmine toimub 18. augustil kell 15 Tallinnas Rävala pst 10 Academic Food Lab ruumides. Kohapeal pakutakse degusteerimiseks finaali jõudnud võistlusjooke.
Konkurssi toetavad Dansukker, Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon, kauplustekett Magaziin ja Cidermill.