Parima käsitööõlle võistlusele esitati 30 märjukest

25.06.2018
Esimest korda toimuval käsitööõlle võistlusel osaleb tänavu 23 hobitegijat, kelle jookide seas leidus nii hapukapsamahlast kui ka maisist valmistatud käsitööõlut. 6.-7. juulini toimuval Eesti Väikepruulijate Festivalil selgub žürii ja rahvahääletuse tulemusel parim hobipruulija, kes saab endale isikliku mini-õlletehase.
Võistluse eestvedajal ja õllesommeljeel Juks Ojapervel on hea meel, et oma jooke saatsid hobitegijad nii Harjumaalt kui kaugemalt. Kergete ehk kuni 7% alkoholisisaldusega jookide võistlusklassis kandideerib kokku 20 jooki, ülejäänud 10 võistlustöö alkoholisisaldus jääb üle 7%.
“Kuulutasime võistluse välja alles kevadel ja seega oli ettevalmistusaeg üsna napp. Samas jagub žüriil sellegipoolest nüüd korralikult tööd, sest kõik võistlusele saadetud 30 jooki kvalifitseerusid ja nende seast on tarvis valida 15 finalisti, kes juulis toimuval väikepruulijate festivalil omavahel mõõtu võtavad,” selgitas Ojaperv.
Ühtekokku laekus esimest korda toimuvale käsitööõlle võistlusele jooke nii mandrilt kui ka saarelt. Kõige enam saadeti võistlustöid Tallinnast ja Harjumaalt (22), samas jõudsid mõned käsitööõlled võistlusele ka Pärnumaalt, Saaremaalt ja Ida-Virumaalt.
“Põnevate toorainete seas paistis silma näiteks mais, kuna maisiõlut Eestis väga sagedasti ei pruulita,” kirjeldas Ojaperv. “Samas olid eriliste lisandite seas ka hapukapsamahl, kasemahl ja pihlakad. Tundub, et ka kirsiõlu on eestlaste seas üha populaarsemaks muutumas, sest mitme joogi valmistamisel kasutati ka kirsse.”
Kõik võistlusele laekunud käsitööõlled jõuavad nädala lõpus Eesti tunnustatud sommeljeedest ja pruulmeistritest koosneva žürii ette, kelle poolt välja valitud 15 finalisti võtavad omavahel mõõtu 6.-7. juulini Tallinnas Balti jaama turu Õhtuväljakul toimuval Eesti Väikepruulijate Festivalil. Finaalis aitab lisaks žüriile selgitada võitjaid välja ka rahvahääletus ning parimaks tunnistatud hobitegijaid premeeritakse auhindadega Pruulmeistrite, Eesti Baarmenite Assotsiatsiooni ja restorani Platz poolt. Võistluse peaauhinnaks on uhke BulletBrew mini-õlletehas koduseks õlletegemiseks.
Rohkem infot käsitööõlle pruulimisvõistluse kohta vaata reeglitest ja Facebooki fännilehelt.
Eesti Väikepruulijate Liit on loodud 2013. aastal eesmärgiga jätkata ning arendada Eesti õlle-, veini- ja siidripruulimise kultuuri ja traditsioone ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.