Tallinnas avati suurima käsitöö vaadiõllede valikuga õllebaar

04.05.2018
Käsitööõlle huvilistele tuttav Uba ja Humala Tallinna õllepood läbis värskenduskuuri, mille käigus ehitati poe laoruumidest välja õllebaar. Hubases ja kaasaegses õllebaaris on nüüd esindatud kokku kahekümne kraaniga Eesti suurim käsitöö vaadiõllede valik.
Taproomi sarnast õllebaari pole Eestis varem olnud – baari 19 kraanis on võimalik proovida laia valikut käsitööõlut nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Alkoholi mõistlikuks tarbimiseks on õllebaar jätnud ühe kraani spetsiaalselt ka filtreeritud vee jaoks, et kõikidel külastajatel oleks võimalik maitsemeeli värskendada, sest nii kestab õhtu gurmeeõlledega pikemalt.
Taproomi ühe eestvedaja ja Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liikme Jaanis Tammela sõnul saab Taproomi õllevalik olema vahelduv ning kraanidesse püütakse leida võimalikult palju erinevaid stiile ja maitseid. Nii näiteks on kevadiseks trendiks hapuõlled ja New England stiilis IPA-d, kuid veel ennast ilmutava talveilma tõttu leiab proovimiseks ka mõnusaid tumedaid õllesid.
Tammela sõnul on uue õllebaari eesmärgiks pakkuda võimalust proovida erinevaid maitseid ja õllekultuure eeskätt just maitseelamuse saamiseks, mitte joobe saavutamiseks. “Tänu põnevaid maitseid pakkuvatele väiketootjatele on Eestist saanud korralik õllemaa, mis paistab silma just erakordsete maitsete poolest. Loodetavasti jõuame nii oma õlle- kui ka veinikultuuriga ühel päeval sinnamaale, kus riik mõistab, et inimesed oskavad ise valikuid teha ja samal ajal tarbijad ise hakkavad otsima rohkem maitseelamust, mitte odavaima hinnaga maksimaalset kogust.”
Baari külastajatele on pakutav õllevalik nähtav kahelt ekraanilt, kus kuvatakse kraani number, tootja, õlle nimi, stiil, kangus, serveeringu maht ja hind. Tõelised õllehuvilised leiavad sama info ka äpist Untappd ning saavad jälgida, milline õllevalik hetkel Taproomis on.
Taproomist on võimalik osta kohapeal tarbimiseks ka pudeliõlut, mida saab valida pudelipoe enam kui 400 erineva õlle hulgast, lisaks leidub ka valik siidreid. Õllehuvilisi teenindavad valdkonna asjatundjad, mistõttu tasub kohapeal julgelt nõu küsida ja kraaniõllede seast väikest maitsmisproovi paluda, kui valik pole kindel.
Alates aprillist on võimalik osta Taproomist ka õllede maitsmiskomplekte, mis sisaldavad väikese serveeringuna nelja erinevat õlut. Nii tekib huvilistele võimalus proovida erinevaid uusi maitseid väikestes kogustes ning läbida kiire õllekoolitus erinevatest õllestiilidest. Taproomi saab külastada Tallinnas aadressil Võrgu 3.
Tutvu Taproomi fännilehega: https://www.facebook.com/UJHtaproom/