Väikepruulijate festivaliprogrammi hakkab ehtima Viljandi pärimusmuusika festivali erikontsert

Täna täpselt kolme kuu pärast toimub Tallinnas tuhandetele kodumaalt ja kaugemalt pärit käsitööjoogi sõpradele Eesti Väikepruulijate Festival. Ürituse programm on tänasega paika saanud ja välja kuulutatud.
Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liige Gristel Tali märgib, et käesoleva aasta festivali üllatajaks on Viljandi pärimusmuusika festivali poolt kokku pandud tervituskontsert, mis festivali 29. juuni õhtul pidulikult lõpetab. Ühtekokku on Tali sõnul festivalile oodata üle 3000 külastaja nii Eestist kui ka väljastpoolt.
“Juunikuisel käsitööõlle-, -siidri ja -veini festivalil osaleb rohkem kui 30 kodumaist väiketootjat ning lettidel on üle 200 Eestis toodetud käsitööjoogi. Kõigil huvilistel avaneb erakordne võimalus neid jooke kohapeal proovida ja degusteerida,” kirjeldab Tali ja lisab, et samuti on võimalik proovida Eesti Väikepruulijate Liiduga koostöös loodud ametlikku folgi käsitööõlu ja -siidrit.
Festivali korraldaja sõnul jätkab üritus traditsiooni hoidmist ja keskendub ka tänavu peamiselt väikepruulimisega seotud teadmiste jagamisele, selgitades festivali mõlemal päevadel toimuvate koolituste käigus, kuidas käsitööjooke valmistada ja neid hiljem tarbida. “Kavas on mitu praktilist koolitust, mille käigus pruulitakse festivali alal käsitööõlu ja seda õigele pruulmeistrile kohaselt: linnastest, humalatest, veest ja pärmist. Tegemist on 6 tundi kestva koolitusega, mille käigus jagatakse huvilistele kasulikke pruulimisnippe,” kirjeldas Tali.
“Festivaliprogrammi üheks tipphetkeks saab olema Eesti parimate hobipruulijate väljakuulutamine ja nende autasustamine,” kirjeldab Tali. Nii hobitegijatele mõeldud käsitööõlle kui kui ka käsitööveini ja -siidri konkurss on praegu veel avatud ja ootavad kodupruulijaid osalema. Eelmisel aastal esitati võistlustele ligi 170 isetehtud märjukest, mille seast valis ekspertidest žürii välja parimad.
Eesti Väikepruulijate Liidu suvine käsitööõlle-, -siidri ja -veini festival toimub 28.-29. juunini Balti Jaama Turu Õhtuväljakul. Eelmisel aastal külastas festivali ja degusteeris eri jooke ligi 3000 huvilist nii kodumaalt kui ka kaugemalt. Festivalile sissepääs on tasuta.
Festivali korraldav Eesti Väikepruulijate Liit on loodud 2013. aastal eesmärgiga edendada Eesti käsitööõlle, -veini ja -siidritootmise kultuuri ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.
Fotod 2018. aasta festivalist: https://bit.ly/2NBoXzH