Viljandi Folgi ametlikuks joogipartneriks saab Eesti Väikepruulijate Liit

26.09.2018
Käsitööõlle, -siidri ja -veini tegijaid koondav Eesti Väikepruulijate Liit valiti Eesti suurima festivali Viljandi Folgi poolt nende järgmise aasta joogipartneriks. Väikepruulijatele tähendab see ainuõigust festivali kontserdipaikades oma jooke tutvustada ja müügiks pakkuda.

Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liige Gristel Tali usub, et Viljandi Folk kui suvine kultuuri tippsündmus ei vaja enda peoalale masstarbimiseks mõeldud vägijooke. “Tunneme rõõmu, et uuest aastast saavad Eesti kümned väikepruulijad võimaluse üllatada folgikülalisi kohalike, omapäraste õllemaitsetega. Võimalus kasutatakse kindlasti maksimaalselt ära, mis tähendab, et kohapeale võib oodata kuni 40 väikepruulijat ja vähemalt 160 erimaitselist käsitööõlut-, -veini ja -siidrit,” rääkis Tali.
Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja ja festivali programmipealiku Tarmo Noormaa sõnul on festivali jaoks väga oluline see emotsioon, mille festivalikülastaja seal olles saab ja millega ta festivalilt lahkub. “Kui festivalikorraldajatena on meie peamine eesmärk pakkuda külastajatele parimat ülevaadet pärimusmuusikast, siis joogipartneri võimuses on pakkuda häid maitseelamusi – alates limonaadidest ja kaljast, lõpetades erinevate õllemaitsetega,” kirjeldas Noormaa.
“Kuna meie soov on festivali pidevalt edasi arendada, sütitasid väikepruulijate teotahe ja soov teha teisiti ka meid. Usun, et pakume üheskoos festivalikülastajatele veelgi rohkem avastamist väärt elamusi,” selgitas Noormaa, kelle sõnul esindavad käsitööõlle tootjad erinevaid maitseid, nii nagu pärimuskultuur esindab erinevaid kultuurilisi piirkondi.
Viljandi Folgi joogipartneriks valitud Eesti Väikepruulijate Liit saab eelisõiguse korraldada festivalialal alkohoolsete jookide müüki, andes sellega võimalusele pea poolesajale väikepruulijale oma toodangut laiale festivalipublikule tutvustada.
„Eesti väikepruulijate missiooniks on rikastada meie maitsete kultuuri ja luua põnevaid maitseelamusi. Oleme täiesti kindlad, et Eesti väikepruulijad suudavad meelitada järgmisel folgisuvel festivalile rohkelt uusi huvilisi, kes saavad paralleelselt pärimusmuusikale ka uute maitsete kultuuri nautida,” lubas Tali.
XXVII Viljandi pärimusmuusika festival toimub 2019. aastal Viljandi linnas 25.-28. juulil. Varasematel aastatel on neli päeva kestvast festivalist võtnud osa kokku üle 25 000 külastaja.
Eesti Väikepruulijate Liit on loodud 2013. aastal eesmärgiga jätkata ning arendada Eesti õlle-, veini- ja siidripruulimise kultuuri ja traditsioone ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.
Fotosid Eesti Väikepruulijate Liidust: https://www.facebook.com/pg/vaikepruulijate.sobrad/photos/?ref=page_internal